Golf her yaşın sporu olduğu gibi sanılanın aksine doğa dostu olan bir spordur da aynı zamanda.
Maalesef ülkemizde yeterince önemsenmemiş ve desteklenmemiştir.


Portekiz ve İspanya'nın en büyük turizm gelir kalemi olan Golf turizmi, bizde de geliştirilirse Türkiye'yi, Avrupa'nın açık ara ile lider yapacak tek spor dalıdır.


İngiltere'de 850, Almanya'da 450, İspanya'da 350'nin üzerinde golf sahası varken; Türkiye'de yalnız 20 adet golf sahası vardır. Bu golf sahalarının 15'i ise  Antalya'nın Belek bölgesindedir. Bu 15 saha sayesinde Belek, Eylül 15 ile Haziran 15 arasındaki ölü turizm sezonunda günlük 5000 üzerinde golf turisti ve eşlerini ağırlamaktadır. Antalya'da golf için pick sezon  Ekim, Kasım, Ocak, Şubat, Mart,  Nisan aylarıdır.


Eğer Bodrum'da da Belek bölgesindeki kadar golf sahası olsa ,Bodrum'un kış sezonunda günlük  5000'in üzerinde turist ağırlaması mümkün olacaktır.


İşte biz "Bodrum Golf Kulübü" olarak başlangıçta 18 kişi olan üye sayımızı 200'e ulaştırdık. Bu sayıyı 249 kişi ile sınırlandırmak zorundayız. Binbir güçlükle yaptığımız 9 delikli sevimli sahası ile Bodrum Golf Club çok güzel bir örnek sosyal kulüp olmuştur.


Bu arada kulüp yapımı esnasında her türlü desteklerini esirgemeyen Bodrum Kaymakamı Sayın Dr. Mehmet Gödekmerdan'a, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon'a ve Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Sayın Mehmet Onur Şahbaz'a sonsuz teşekkürler.


FİKRET ÖZTÜRK

YÖNETİM KURULU BAŞKANI