RECEP DAĞLI BODRUM GOLF KULÜBÜ 2012-1015 KAPTANI

1958 İstanbul doğumluyum.  Çocukluğumun ve gençliğimin ilk yıllarının geçtiği Almanya'da orta okul takımında ve daha sonra İstanbul Erkek Lisesi takımında hentbol oynadım. 


Üniversitede tanışarak evlendiğimiz, eşim Oya Dağlı ile birlikte tekstil sektörünün yoğun temposunda geçen, yaklaşık 25 yıllık zaman diliminde, doğrusu pek spora ayıracak vaktimiz olmadı.


Ta ki eşim iş hayatındaki yüklerini azaltmaya  karar verip, Bodrum'da daha çok vakit geçirmeyi tercih edene kadar..Bu sayede de Bodrum Golf Club ve Caner Tuna ile tanışmış olduk.


Kulübün sıcak ortamı, Caner Tuna'nın büyük bir gayret ve emekle 5 çukurluk küçük bir kulübü ayakta tutma çabasından etkilenen eşimin golf oynamaya başlaması ve başladığı her işte ciddi bir konsantrasyonla sebat etme kurallarıyla birlikte, giderek golf ve golfün misyonlarına ilgimiz artmaya başladı.


Güzel bir tesadüfle, bugünün temellerini oluşturan fikirleri benimsemiş dostlar olarak bir araya geldik. Hedefimiz öncelikle evimiz diyebileceğimiz bir mekânda, her fırsatta güzellikleri paylaşarak spor yapmak ve en önemlisi önce kendi beldemizden başlayarak, tüm Bodrum'da golf ve tenis sporlarına kabiliyeti olan gençleri yetiştirmekti.


Bu anlayışa en büyük destek de sevgili saygıdeğer ağabeyimiz Fikret Öztürk'ten geldi ve ciddi bir finans kaynağı aktararak hepimize ön ayak oldu. 18 kurucu ortakla başladığımız kulübümüzün bugün 141 ortağı vardır ve kısa zamanda hedef sayımız olan 249 sayısına ulaşacağımıza inanıyoruz.


Nasıl bir küçük şahıs kulübünden  kurumsal bir kimliğe geçebildiysek, aynı özveri ve çalışmalarla Bodrum'da bir golf ve tenis  akademisi kurup Türk gençliğine imkanlarımız nispetinde bir hizmet sağlayarak, onları uluslararası müsabakalarda görmenin gururunu yaşama keyfini de tadacağımıza inanıyorum.


Bize katılıp heyecan ve hedeflerimizi paylaştığınız ve verdiğiniz destekler  için teşekkürler..


RECEP DAĞLI

BGTK KAPTANI